Аноним
,
18 ноября 2010 года
Доброго дня! Хотіла Вас запитати, зараз моїй донечці майже 5 міс. у неї від народження велике тім'ячко: зараз 4,5*4,5. Робили нейросонографію в 2 і 4 місяці .
Назначили лікування аспаркам+діакарб+кальцій пантенат. Чи не зашкодять їй ці препарати і взагалі чи вони їй потрібні.
Результати нейросонографії:2 міс. Структури мозку симетричні.Загальна exoгeннicть середня.Звивини рівні,чіткі.Міжпівкульна щілина не розширена(1мм).Субкортикальні зони,перевентрикулярні ділянки-структурно не змінені,звичайної ехогенності. Мозолисте тіло сформоване.Ехогенність таламусу, гіпоталамусу, стовбуру мозку i мозочка-звичайна. Бокові шлуночки помірно дилятовані тіло правого 4,6мм,лівого 6,2мм;передні роги бокових шлуночів розширені: D=3,4мм, S=4,7MM ,потиличні i вискові роги не розширені;третій шлуночок Змм;четвертий-трикутної форми. Індекс Еванса 0,3.Серединні структури:бліда перегородка,порожнина Верге,Сільвієев водопровід- не розширені. Велика цистерна не розширена(4мм).Судинні сплетення рівні,чіткі,однорідні;розміри(ширина=:8мм).
Заключення:Помірно виражена вентрікулодилятація латеральних шлуночів.
4 міс. Структури мозку симетричні.Загальна exoгeннicть середня.Звивини чіткі. Міжпівкульна щілина не розширена (2мм). Ехогенність всіх відділів мозку відповідає нормі. Латеральні шлуночки тіло Д=5 мм, S=4,6MM (НОРМА ДО 4 ММ),передні роги латеральних шлуночків дещо розширені; III шлуночок 4 мм; IV-трикутної форми. Судинні сплетення рівні,чіткі.
Висновок: Незначне розширення латеральних шлуночів.
Що ви можете сказати про ці результати? Велике спасибі!
Ответ:
Это означает повышение внутричерепного давления (скорее всего, врождённая болезнь). Исходя из результатов УЗИ, лечение назначено правильно. Иногда такого лечения достаточно, иногда может потребоваться операция. Однако Вам лучше не консультироваться насчёт таких серьёзных вещей по интернету. Лучше, чтобы доктор видел ребёнка, иначе можно ошибиться в диагнозе.