Консультация детского ортопеда-травматолога

Вопрос:
alla8888 , 4 декабря 2012 года
Нам 1рі к і 4міс зробили рентген і такий висновок На контрольній рентгенограмі кульшових суглобів визначається: Ацетабулярні кути: справа — 26°, зліва — 30°. Зовнішні краї дахів вертлюжних западин згладжені. Голівка правого тегна знаходиться в латеропозиції, зміщена в краніальному напрямку. Голівка лівого стегна центрована, розміщена звично. Ядра закісткованості розвинені слабо: справа 7 мм, зліва 3-4 мм. Висновок: дисплазія кульшових суглобів у процесі лікування. Ми з 4 до 7 міс носили стремена, потім зняли. В 1рік2м на огляді нам сказали що потрібно одягати апарат. Вона з 10 міс сама ходить, а зараз взагалі активна і на місці не посидить. ПРобую одягати на денний сон, вона 1год спить а далі крик такий……… поки не зніму. Взагалі в день 3 години макс що вона може витримати. Пройшли масаж,єлектрофарез, парафінові компреси. Рекомендують басейн —- не пошкодить??? Що нам робити, і що буде якщо не вдягати цей апарат, є якась альтернатива????????? Може ці ядра виростуть і все буде добре?????

Ответ:

Котов Владимир
Детский ортопед-травматолог, д.м.н., Европейский Медицинский Центр
В указанном возрасте у ребенка уже должны быть ядра окостенения. Речь идет конечно о дисплазии. О какой и что делать можно ответить при наличии рентгенограмм. Из текста не совсем понятно , о каком аппарате идет речь, поэтому не могу говорить об альтернативе.